Zespół

Nasi specjaliści - NFZ

Agnieszka Synak

Kierownik przychodni, specjalista medycyny rodzinnej

Pani Doktor jest specjalistą medycyny rodzinnej, obejmuje kompleksową opieką medyczną zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W naszej przychodni pełni również rolę kierownika przychodni.

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2010 roku udziela konsultacji w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej . Uśmiech i pozytywne nastawienie wpływają na doskonały kontakt z najmłodszymi pacjentami. 
W wolnym czasie jeździ na rowerze, oddaje się ciekawej lekturze, słucha dobrej muzyki.

Maciej Deczyński

Specjalista medycyny rodzinnej

Pan doktor udziela porad lekarskich dla dzieci oraz dorosłych. Ukończył Collegium Medicum UMK w 2009r. Specjalizacje lekarską z medycyny rodzinnej uzyskał w 2015 roku, pod kierunkiem specjalisty pediatrii oraz medycyny rodzinnej dr n. med. Krzysztofa Buczkowskiego. Pod swoją opieką ma pacjentów w każdym wieku, tych najmniejszych - wizyty patronażone oraz szczepienia, młodych zabieganych dorosłych oraz seniorów. Jak sam przyznaje medycyna to jego pasja, a medycyna rodzinna pozwala mu na najlepszy kontakt i nadzór medyczny nad całymi rodzinami. W 2017 roku uzyskał drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie w Toruniu - Złoty Stetoskop w kategorii lekarz rodzinny. Na co dzień jest mężem i ojcem trójki chłopców.

Katarzyna Foremska

Specjalista medycyny rodzinnej

W naszej placówce Pani doktor sprawuję opiekę nad dziećmii oraz dorosłymi. Jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizacje lekarską z medycyny rodzinnej uzyskała w 1996 roku. Z przychodnia na Grabowej związana jest od 1998r, w którym to roku otworzyła praktykę lekarską dla swoich pacjentów. Medycyna Rodzinna pozwala jej holistycznie sprawować opiekę nad swoimi pacjentami, dzięki czemu skupia się nie tylko na leczeniu doraźnym ale również nad dlugofalową profilaktyką, przynoszą rezultaty po latach. 

dr hab. med. Sławomir Czachowski, prof. UMK

Specjalista pediatrii oraz medycyny rodzinnej

Pan doktor jest założycielem przychodni na Grabowej 10 w Toruniu. Posiada specjalizację z pediatrii oraz medycyny rodzinnej. Udziela porad lekarskich dla dzieci oraz dorosłych. Jest pasjonatem nauki, obszarem aktualnych zainteresowań naukowych są zagadnienia z pogranicza dwóch dziedzin: psychologii i medycyny. Dotyczą one diagnostyki i leczenia chorych z zaburzeniami psychosomatycznymi, z objawami zależnymi od stresu i z dolegliwościami w przebiegu chorób przewlekłych. Od 2018 roku przekazał opiekę nad swoimi pacjentami doktorowi Maciejowi Deczyńskiego, ale wspomaga zespół w mniejszym wymiarze godzin. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Katarzyna Opalach

rezydent medycyny rodzinnej

Daria Pobłocka

rezydent medycyny rodzinnej

Marta Szymczuk

rezydent medycyny rodzinnej

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Staż podyplomowy odbywała w Szpitalu Uniwersyteckim nr.2 dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Medycynę rodzinną wybrała że względu na holistyczne podejście do pacjenta, stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności lekarskie. 

Katarzyna Biernat-Leszczyńska

rezydent medycyny rodzinnej

Justyna Cendrowska

rezydent medycyny rodzinnej

Pielęgniarki w naszej placówce

Anna Kwiatkowska

Pielęgniarka Rodzinna

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Pielęgniarka punktu szczepień.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – mgr socjologii i polityki społecznej.
Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku: kierunek pielęgniarstwo.
Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Ukończyła kursy:
-kurs szczepień ochronnych,
-kurs RKO i badań fizykalnych,
-kurs EKG,
-kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Pracuje w POZ od 2008r.

Magdalena Melzacka

Pielęgniarka Rodzinna

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Pielęgniarka punktu szczepień.

Katarzyna Iwicka

Pielęgniarka Rodzinna

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Pielęgniarka punktu szczepień.
 

Położna w naszej placówce

Katarzyna Jóźwiarska

Położna

Położnictwo od zawsze było moim marzeniem. Uwielbiam pracować z kobietami, przekazywać wiedzę dotyczącą ciąży, porodu, okresu poporodowego, a także pielęgnacji noworodka. Pracuję również na oddziale Patologii ciąży gdzie wciąż nabywam niezbędnego doświadczenia. Kwalifikacje uzyskałam kończąc studia na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Staram się wciąż podwyższać swoje kompetencje, aby podnosić jakość opieki nad ciężarnymi. Przede wszystkim jestem mamą dwójki dzieci skąd czerpie ogrom wiedzy przydatnej swoim podopiecznym.

Agnieszka Pasturek

Położna

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Poznaniu na kierunku położnictwo, jak również Licencjatem Położnictwa na Wyższych Studiach Zawodowych. W zawodzie położnej pracuje od 1997 roku. Jej wiedza teoretyczna została pogłębiona przez doświadczenie osobiste w pracy na: sali porodowej, oddziale ginekologicznym i położniczym.

Od kilkunastu lat jest położną środowiskowo-rodzinną. Od 25.08.2020 r jest położną CDL, nr CNoL 647/2020 Od 24.04.2022 jest instruktorem masażu dzieci metodą SHANTALA oraz wykonuje masaż antykolkowy techniką I LOVE YOU Ponadto stara się posiadać najbardziej aktualną wiedzę poprzez ciągłe samodoskonalenie się i uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych. Swoją wiedzę i doświadczenie zawodowe przekazuje prowadząc indywidualne spotkania przygotowujące do czynności związanych z opieką poporodową nad matką i noworodkiem, oraz postępowaniem związanym z karmieniem piersią.

Personel administracji oraz rejestracji

Grażyna Czachowska

Menedżer

mgr Grażyna Czachowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu .

W 1997 roku  wraz z mężem dr Sławomirem Czachowskim założyła pierwszą w województwie Kujawsko-Pomorskim  Praktykę Lekarza Rodzinnego.  Od tego momentu jest menadżerem na Grabowej 10. Nadzoruje merytorycznie sprawy prawno - organizacyjno – administracyjne związane m.in. z Narodowym Funduszem Zdrowia, firmą informatyczną KAMSOFT i innymi instytucjami. Dba o atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia w relacjach lekarz – pacjent.

Elżbieta Siemińska

Koordynator rejestracji

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Ukończyła kurs „Zarządzanie kompetencyjne”. Od 2012r. związana z pracą w placówkach służby zdrowia. Zajmuje się nadzorowaniem prawidłowego przebiegu procesu rejestracji pacjentów, analizą jakości udzielanych świadczeń medycznych, wdrażaniem oraz kontrolą zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe, monitoruje akty prawne regulujące zagadnienia jakości w ochronie zdrowia. W pracy koncentruje się na budowaniu pozytywnych relacji z pacjentami w oparciu o najwyższe standardy obsługi medycznej.

Magdalena Podstawka

Rejestratorka

Monika Glińska

Koordynator rejestracji

Absolwentka Wydziału Pedagogiki na UMK w Toruniu.
Swoją pracę w POZ rozpoczęła w 2019.
W placówce zajmuje się rejestracją pacjentów, przyjmowaniem deklaracji, udzielaniem rzetelnych informacji odnośnie funkcjonowania przychodni. Dba o jak najlepszy przekaz informacji na lini pacjent-lekarz. Rzetelnie prowadzi dokumentację medyczną każdego pacjenta. Pomocna i otwarta w relacjach z pacjentami.

Jolanta Leśniak

Rejestratorka medyczna

Pracuje w POZ od 2016r.
Ukończyła Policealną Administrację i Rachunkowość. Rejestruje pacjentów
do poszczególnych lekarzy, udziela pełnej i rzetelnej informacji na
temat usług medycznych świadczonych przez przychodnię oraz zasad jej
funkcjonowania.

Kinga Celmer

Rejestratorka medyczna

Paulina Wielewicka

Rejestratorka medyczna

Nasi specjaliści - konsultacje prywatne

Ewelina Winczewska

psycholog

Nazywam się Ewelina Winczewska w 2012 roku ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na wydziale psychologii, ze specjalnością psycholog kliniczny. Swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywam w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie  prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz rodzinną. Przez trzy lata pracowałam jako psycholog w szkole podstawowej, w której prowadziłam indywidualne konsultacje psychologiczne dla dzieci oraz rodziców.

Posiadam szkolenia oraz doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii krótkoterminowej w oparciu o model Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (BSFT).

Mając na uwadze stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, uczestniczę w 4-letnim kursie psychoterapii Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prywatnie pochodzę z Włocławka, a od 14 lat mieszkam w Toruniu. Poza psychoterapią moją pasją jest taniec i wszelkie aktywności sportowe.

konsultacje dla dorosłych  - 100zł

 

Ewa Weber

specjalista diabetologii

Agata Grabowska

dietetyk kliniczny oraz psychodietetyk

Pani Agata Grabowska jest dietetyczką. Ukończyła studia licencjackie z dietetyki na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia magisterskie w Bydgoskiej
Szkole Wyższej. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk studenckich w szpitalach, domach pomocy społecznej, poradniach dietetycznych oraz przy
układaniu indywidualnych jadłospisów. Wybór studiów dietetycznych i chęć pracy w tym zawodzie nie była przypadkowa. Od zawsze interesowała się zdrowym odżywianiem oraz aktywnym trybem życia. Dzięki tej pracy może swoją pasję dzielić z innymi i tym samym pomagać w odnalezieniu odpowiedniego sposobu odżywiania dopasowanego do
indywidualnych preferencji. Celem jej pracy jest ukazanie, że dieta nie jest związana z ograniczeniami żywieniowymi, rezygnowaniem z ulubionych potraw oraz produktów i
wiecznym głodem. Dieta to styl życia dzięki, któremu dbamy o własne zdrowie, samopoczucie oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jej pasją jest gotowanie i
pieczenie. Wolne chwile spędza aktywnie jeżdżąc na rolkach lub rowerze, spotykając się ze znajomymi czy testując nowe przepisy kulinarne.