Zespół

Nasi specjaliści - NFZ

1

Maciej Deczyński

Specjalista medycyny rodzinnej

Pan doktor udziela porad lekarskich dla dzieci oraz dorosłych. Ukończył Collegium Medicum UMK w 2009r. Specjalizacje lekarską z medycyny rodzinnej uzyskał w 2015 roku, pod kierunkiem specjalisty pediatrii oraz medycyny rodzinnej dr n. med. Krzysztofa Buczkowskiego. Pod swoją opieką ma pacjentów w każdym wieku, tych najmniejszych - wizyty patronażone oraz szczepienia, młodych zabieganych dorosłych oraz seniorów. Jak sam przyznaje medycyna to jego pasja, a medycyna rodzinna pozwala mu na najlepszy kontakt i nadzór medyczny nad całymi rodzinami. W 2017 roku uzyskał drugie miejsce w prestiżowym plebiscycie w Toruniu - Złoty Stetoskop w kategorii lekarz rodzinny. Na co dzień jest mężem i ojcem trójki chłopców.

Foremska2

Katarzyna Foremska

Specjalista medycyny rodzinnej

W naszej placówce Pani doktor sprawuję opiekę nad dziećmii oraz dorosłymi. Jest lekarzem z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizacje lekarską z medycyny rodzinnej uzyskała w 1996 roku. Z przychodnia na Grabowej związana jest od 1998r, w którym to roku otworzyła praktykę lekarską dla swoich pacjentów. Medycyna Rodzinna pozwala jej holistycznie sprawować opiekę nad swoimi pacjentami, dzięki czemu skupia się nie tylko na leczeniu doraźnym ale również nad dlugofalową profilaktyką, przynoszą rezultaty po latach. 

Czachowski

dr hab. med. Sławomir Czachowski, prof. UMK

Specjalista pediatrii oraz medycyny rodzinnej

Pan doktor jest założycielem przychodni na Grabowej 10 w Toruniu. Posiada specjalizację z pediatrii oraz medycyny rodzinnej. Udziela porad lekarskich dla dzieci oraz dorosłych. Jest pasjonatem nauki, obszarem aktualnych zainteresowań naukowych są zagadnienia z pogranicza dwóch dziedzin: psychologii i medycyny. Dotyczą one diagnostyki i leczenia chorych z zaburzeniami psychosomatycznymi, z objawami zależnymi od stresu i z dolegliwościami w przebiegu chorób przewlekłych. Od 2018 roku przekazał opiekę nad swoimi pacjentami doktorowi Maciejowi Deczyńskiego, ale wspomaga zespół w mniejszym wymiarze godzin. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Synak22

Agnieszka Synak

specjalista medycyny rodzinnej

Pani Doktor obejmuje kompleksową opieką medyczną zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2010 roku udziela konsultacji w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej . Uśmiech i pozytywne nastawienie wpływają na doskonały kontakt z najmłodszymi pacjentami. 
W wolnym czasie jeździ na rowerze, oddaje się ciekawej lekturze, słucha dobrej muzyki.

Oplacj22

Katarzyna Opalach

rezydent medycyny rodzinnej

Lekarka

Daria Pobłocka

rezydent medycyny rodzinnej

Marta2

Marta Krakowiak

rezydent medycyny rodzinnej

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Staż podyplomowy odbywała w Szpitalu Uniwersyteckim nr.2 dr. Jana Biziela w Bydgoszczy.

Medycynę rodzinną wybrała że względu na holistyczne podejście do pacjenta, stale pogłębia swoją wiedzę i umiejętności lekarskie. 

New

Katarzyna Biernat-Leszczyńska

rezydent medycyny rodzinnej

Pielęgniarki w naszej placówce

Pielegniarka

Anna Kwiatkowska

Pielęgniarka Rodzinna

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Pielęgniarka punktu szczepień.
Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – mgr socjologii i polityki społecznej.
Absolwentka Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku: kierunek pielęgniarstwo.
Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Ukończyła kursy:
-kurs szczepień ochronnych,
-kurs RKO i badań fizykalnych,
-kurs EKG,
-kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.
Pracuje w POZ od 2008r.

Pielegniarka

Magdalena Melzacka

Pielęgniarka Rodzinna

Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna. Pielęgniarka punktu szczepień.
Absolwentka Liceum Medycznego w Toruniu.
Ukończyła kursy:
- kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego,
– kurs szczepień ochronnych.
Opiekuje sie nie tylko dorosłymi pacjentam, ale także dziećmi.
Pracuje w POZ od 2009 roku.

Położna w naszej placówce

Polozna

Katarzyna Jóźwiarska

Położna

Położnictwo od zawsze było moim marzeniem. Uwielbiam pracować z kobietami, przekazywać wiedzę dotyczącą ciąży, porodu, okresu poporodowego, a także pielęgnacji noworodka. Pracuję również na oddziale Patologii ciąży gdzie wciąż nabywam niezbędnego doświadczenia. Kwalifikacje uzyskałam kończąc studia na Collegium Medicum w Bydgoszczy. Staram się wciąż podwyższać swoje kompetencje, aby podnosić jakość opieki nad ciężarnymi. Przede wszystkim jestem mamą dwójki dzieci skąd czerpie ogrom wiedzy przydatnej swoim podopiecznym.

Personel administracji oraz rejestracji

Grazyna2

Grażyna Czachowska

Menedżer

mgr Grażyna Czachowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu .

W 1997 roku  wraz z mężem dr Sławomirem Czachowskim założyła pierwszą w województwie Kujawsko-Pomorskim  Praktykę Lekarza Rodzinnego.  Od tego momentu jest menadżerem na Grabowej 10. Nadzoruje merytorycznie sprawy prawno - organizacyjno – administracyjne związane m.in. z Narodowym Funduszem Zdrowia, firmą informatyczną KAMSOFT i innymi instytucjami. Dba o atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia w relacjach lekarz – pacjent.

Ela2

Elżbieta Siemińska

Koordynator rejestracji

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Ukończyła kurs „Zarządzanie kompetencyjne”. Od 2012r. związana z pracą w placówkach służby zdrowia. Zajmuje się nadzorowaniem prawidłowego przebiegu procesu rejestracji pacjentów, analizą jakości udzielanych świadczeń medycznych, wdrażaniem oraz kontrolą zasad prowadzenia dokumentacji medycznej. Systematycznie podnosi kwalifikacje zawodowe, monitoruje akty prawne regulujące zagadnienia jakości w ochronie zdrowia. W pracy koncentruje się na budowaniu pozytywnych relacji z pacjentami w oparciu o najwyższe standardy obsługi medycznej.

Monia2

Monika Glińska

Koordynator rejestracji

Absolwentka Wydziału Pedagogiki na UMK w Toruniu.
Swoją pracę w POZ rozpoczęła w 2019.
W placówce zajmuje się rejestracją pacjentów, przyjmowaniem deklaracji, udzielaniem rzetelnych informacji odnośnie funkcjonowania przychodni. Dba o jak najlepszy przekaz informacji na lini pacjent-lekarz. Rzetelnie prowadzi dokumentację medyczną każdego pacjenta. Pomocna i otwarta w relacjach z pacjentami.

Jola 2

Jolanta Leśniak

Rejestratorka medyczna

Pracuje w POZ od 2016r.
Ukończyła Policealną Administrację i Rachunkowość. Rejestruje pacjentów
do poszczególnych lekarzy, udziela pełnej i rzetelnej informacji na
temat usług medycznych świadczonych przez przychodnię oraz zasad jej
funkcjonowania.

New %281%29

Magdalena Podstawka

Rejestratorka

Nasi specjaliści - konsultacje prywatne

Psych2 %281%29

Joanna Szubska

psycholog dziecięcy

Nazywam się Joanna Szubska, jestem psychologiem dziecięcym.
Ukończyłam studia magisterskie z Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, studia licencjackie z Socjologii na tej samej uczelni, oraz studia podyplomowe - Mediacje Rodzinne i podstawy Pomocy Psychologicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Przygotowanie pedagogiczne uzyskałam w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu. Wiedzę w pracy z dziećmi i rodzinami zdobywałam w Warszawie. Przez dłuższy czas byłam związana z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, w której to uczestniczyłam w projekcie ,,Opiekun dziecka - ofiary przestępstwa” oraz współprowadziłam grupę TUS. Byłam również stażystą w Klubiku Integracyjnym, stowarzyszeniu ,,Aslan”, Fundacji ,,Bullerbyn” oraz w Komitecie Ochrony Praw Dzieci. Umiejętności zdobyte na studiach rozwijałam już jako psycholog i wychowawca w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci, przedszkolu integracyjnym oraz jako terapeuta w Stowarzyszeniu Opiekuńczym Nadzieja.
Cały czas staram się rozwijać zawodowo poprzez uczestniczenie w kursach i szkoleniach. Ukończyłam Warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze ,,Szkoła dla rodziców i wychowawców”, ,,Profilaktyka i terapia uzależnień behawioralnych”, kurs Terapii ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia oraz Trening Umiejętności Społecznych.
Tak naprawdę, największym życiowym doświadczeniem jest dla mnie bycie mamą, gdyż dzięki temu wiem, jak ważne jest wspieranie rodziców w ich często niełatwej, ale jakże pięknej roli. W swojej pracy zwracam uwagę na wzmacnianie dzieci, co jest bardzo ważne dla budowania ich wartości. Do każdego małego pacjenta podchodzę indywidualnie i z wielką ciekawością tego, kim jest. Staram się słuchać, bawić, towarzyszyć, jednocześnie dając czas na zbudowanie bezpieczeństwa w naszej relacji.

120zł - konsultacja do 50 minut / środy 15 - 18

Winczewska22

Ewelina Winczewska

psycholog

Nazywam się Ewelina Winczewska w 2012 roku ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na wydziale psychologii, ze specjalnością psycholog kliniczny. Swoje umiejętności i doświadczenie zawodowe zdobywam w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie  prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz rodzinną. Przez trzy lata pracowałam jako psycholog w szkole podstawowej, w której prowadziłam indywidualne konsultacje psychologiczne dla dzieci oraz rodziców.

Posiadam szkolenia oraz doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii krótkoterminowej w oparciu o model Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (BSFT).

Mając na uwadze stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, uczestniczę w 4-letnim kursie psychoterapii Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Prywatnie pochodzę z Włocławka, a od 14 lat mieszkam w Toruniu. Poza psychoterapią moją pasją jest taniec i wszelkie aktywności sportowe.

konsultacje dla dorosłych  - 100zł

 

Logopeda %281%29

Justyna Paprocka

logopeda

Logopedia - moja pasja, mój zawód! 

Krótki wstęp o mnie...
Jestem absolwentką studiów podyplomowych UMK z zakresu Logopedii. Specjalizuję się w praktyce logopedycznej z dziećmi i młodzieżą. Posiadam doświadczenie w pracy z rozmaitymi wadami i zaburzeniami mowy :
- opóźniony rozwój mowy;
- dyslalia wieloraka, rotacyzm, sygmatyzm międzyzębowy, boczny, parasygmatyzm, niepłynność mowy;
- u osób dorosłych powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu;
- wszelkie wady wymowy i trudności komunikacyjne.

Cenię sobie zindywidualizowane podejście do pacjenta. Staram się dobierać metody i oddziaływać w sposób jednostkowy, z korzyścią dla moich podopiecznych, dbając o różnorodność realizowanych ćwiczeniach.

30 minutowa konsultacja logopedyczna  - 90zł (wizyty piątki 15-18 na Grabowej 10 w Toruniu)

Diet

Michalina Lange-Łączna,

dietetyk kliniczny oraz psychodietetyk

Michalina Lange-Łączna, jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem. Tytuł magistra dietetyki uzyskała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na studiach wielokrotnie słyszała, że dobry dietetyk powinien mieć także umiejętności psychologa. Wzięła sobie te słowa do serca i pogłębiła swoją wiedzę o studia psychologiczne. Dzięki temu szerzej patrzy na potrzeby osób, które się do niej zgłaszają. Celem jej pracy jest pokazanie, że zdrowa dieta nie wiąże się z głodówkami, wyrzeczeniami i jedzeniem potraw pozbawionych smaku. Udowodni, że można jeść smacznie, zdrowo, a przy tym nie spędzać za dużo czasu w kuchni.

Więcej informacji